W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

O programie

„Wirtualne Laboratoria Przyszłości – WLP” to program, który ma na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom szkół ponadpodstawowych w całym kraju dostępu do zaawansowanego oprogramowania naukowo-technicznego oraz komputerów o dużej mocy obliczeniowej w chmurze. Każdy uczestnik programu w Polsce będzie mógł poznawać najlepsze na świecie oprogramowanie, doskonalić swój warsztat i realizować wymarzone projekty. Dzięki temu zniwelowane zostaną bariery, które utrudniają naukę, rozwijanie pasji i umiejętności, wynikające z lokalizacji użytkownika czy dostępności sprzętu.

Celem programu WLP jest zaznajomienie uczestników z narzędziami uznawanymi za standard rynkowy w dziedzinach takich jak modelowanie i analiza matematyczna, inżynieria, architektura, multimedia cyfrowe oraz grafika komputerowa. Dzięki zdobytym kompetencjom nauczyciele będą mogli urozmaicić prowadzone lekcje, a uczniowie chętniej zdecydują się na wybór ścisłych i technicznych kierunków studiów.

W tej fazie pilotażowej dostępne będą następujące programy w wersjach edukacyjnych: Matlab, AutoCAD, Inventor Professional, Civil 3D, Maya, Revit, 3ds Max, Mudbox, Blender oraz Motion Builder. Zainteresowani uczniowie i nauczyciele będą mogli z nich korzystać do końca 2023 roku.

Trzecia faza pilotażu przewiduje testowy udział w programie WLP 80 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, wybranych spośród placówek, które uczestniczyły w wakacyjnym badaniu infrastruktury technicznej i zadeklarowały chęć udziału w pilotażu WLP.

Cel programu

Celem programu jest zapewnienie uczniów i nauczycielom szkół ponadpodstawowych w całym kraju równego dostępu do zaawansowanego oprogramowania naukowo-technicznego oraz komputerów o dużej mocy obliczeniowej w chmurze.

Grupa docelowa

Program jest adresowany do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce.

Termin trwania pilotażu

Zainteresowani uczniowie i nauczyciele będą mogli uczestniczyć w pilotażu i korzystać z oferowanego oprogramowania do końca 2023 roku.

{"register":{"columns":[]}}