Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów.
30.04.2026
W czwartek 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów.
Do konkursu przystąpiło 16 szkół podstawowych z miejscowości: Bielsko, Gębice, Wandowo, Szczepanowo, Laski Wielkie, Skulsk, Kołodziejewo, Wszedzień, Wylatowo, Kwieciszewo, Wilczyn, Strzelce, Padniewo, Mogilno Szkoła nr 3, Wójcin, Dąbrowa. Każdą szkołę reprezentowały dwuosobowe drużyny, które musiały rozwiązać 10 zadań. Konkurs odbiegał od tradycyjnej formy testowo-zadaniowej, uczniowie musieli wykazać się praktyczną znajomością języka angielskiego np. podczas odczytywania wykresów, rozwiązywania rebusów i łamigłówek czy uzupełniania tekstu piosenki.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a trzy najlepsze drużyny - atrakcyjne nagrody w postaci bonów pieniężnych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Kołodziejewie (2 bony po 300zł),
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Wylatowie (2 bony po 200zł),
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Szczepanowie (2 bony po 100zł).
Sponsorami nagród w konkursie była Rada Rodziców przy Zespole Szkół CKR w Bielicach, wydawnictwo Macmillan oraz Szkoła Języków Obcych TARGET w Mogilnie.
Wielkie podziękowania kierujemy również do nauczycieli i uczniów z pracowni żywienia w naszej szkole za obsługę oraz przygotowanie niesamowitych atrakcji kulinarnych na konkurs.
Dziękujemy wszystkim szkołom za udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!