Powrót

Międzynarodowy wyjazd do szkoły Gartenbauschule Oeschberg

Trzech młodych osób stoi na alejce w ogrodzie, każda trzyma smartfon i patrzy w ekran; w tle drzewa ozdobne, rośliny i fragment budynku z masztem flagowym.

W dniach 4–8 maja troje naszych uczniów Nadia Rinke i Jakub Sołtyski z klasy III TOa oraz Bartosz Wajdzik z klasy 4TAKb wraz z opiekunami Pauliną Polak i Kazimierzem Pielą uczestniczyli w międzynarodowym wyjeździe do szkoły Gartenbauschule Oeschberg w ramach projektu „Cyfryzacja w ogrodnictwie – innowacyjne uczenie się roślin z wykorzystaniem kodów QR”. W spotkaniu udział wzięli również uczniowie i nauczyciele ze szkół z Niemiec, Austrii, Południowego Tyrolu oraz Szwajcarii.

Głównym celem wyjazdu było finalne testowanie aplikacji edukacyjnej, która ma wspierać uczniów i nauczycieli w rozwijaniu wiedzy z zakresu roślin ozdobnych. Uczestnicy pracowali w międzynarodowych grupach, rozwiązując zadania związane z rozpoznawaniem i nauką roślin przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz kodów QR. Wspólna praca była również doskonałą okazją do integracji, wymiany doświadczeń i doskonalenia umiejętności współpracy w środowisku międzynarodowym.

Dzięki gościnności gospodarzy ze szkoły szwajcarskiej mieliśmy także możliwość zwiedzenia równoległej szkoły w Burgdorf oraz poznania zabytkowej siedziby centralnych władz w Berno. Ważnym punktem programu była również wycieczka do Juragartens Weissenstein, gdzie uczestnicy mogli podziwiać piękno lokalnej przyrody i ogrodnictwa.

Wyjazd zakończył się podsumowaniem dotychczasowej pracy nad aplikacją. Uczniowie przedstawili swoje relacje i podzielili się doświadczeniami zdobytymi podczas projektu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spędzili wspólnie czas podczas gier i zabaw integracyjnych, co było miłym zwieńczeniem kilku dni intensywnej współpracy i nauki.

Paulina Polak

Kazimierz Piela

{"register":{"columns":[]}}