Powrót

"Oregano ciało chciało"

Taki był temat spotkania ze specjalistką od roślin, a w szczególności od OREGANO właśnie, panią Aleksandrą Kołakowską, która odwiedziła naszych uczniów w ramach współpracy ze szkolnym zespołem "Magiczna moc ziół".

 

Uczestnicy warsztatów mieli okazję, aby lepiej poznać właściwości tej dobrze wszystkim znanej rośliny. Nowością okazało się, że oregano poza tradycyjnym zastosowaniem w kuchni, działa również na szeroką gamę patogenów (grzybów, bakterii,wirusów).
Największym jednak zaskoczeniem dla wszystkich były chipsy z oregano. (MP)

 

{"register":{"columns":[]}}