Powrót

Wystawa obrazów Danuty Mazur

Kto jest związany ze szkołą w Mokrzeszowie, zna Panią Profesor Danutę Mazur przede wszystkim z lekcji języka niemieckiego. Tym razem zaprezentowała się nam jako malarka. 27 maja 2026r. odbył się wernisaż jej prac. Spotkanie autorskie wypełniły rozmowy o sztuce, kilka tajemnic warsztatowych i prezentacja twórczości. Wydarzeniu towarzyszył idealny klimat - za oknem śpiew ptaków i zapachy nagrzanej słońcem przyrody. Harmonia zmysłów i wrażeń artystycznych. Pięknie było:) 

Wystawa była udostępniona także podczas Dnia Otwartego szkoły. Zwiedzili ją nie tylko ucznowie, nauczycile i pracownicy ZSCKR w Mokrzeszowie. Obrazy mogli oglądać także goście, w tym absolwenci (którzy odwiedzili swoją szkołę podczas zjazdu i spotkania po 50 latach!) i kandydaci. Z malarstwam Pani Mazur zetknęli się również uczniowie klas 4 - 8 SP w Mokrzeszowie, którzy z inicjatywy Joanny Miłobóg w ramach projektu "Mój Mokrzeszów" uczestniczyli w lekcji o historii miejscowości i jej zabytkach. (JM)

{"register":{"columns":[]}}