Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej!
12.06.2026
Od 10 do 12 czerwca 2026 r. nasza uczennica Maria Gołoś wzieła udział w trzydziestym finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizatorem było warszawskie Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.
Całe wydarzenie rozpoczęło sie od wspólnej kolacji i zakwaterowaniu. Nastepnie miała miejsce uroczysta gala jubileuszowa OKWB; polonez, tort i szereg wspomnień.
Następny dzień zaczął się od zwiedzania seminarium Redemptoris Mater i Liturgii Słowa Bożego pod przewodnictwem Biskupa Marka Marczaka. Było to duchowe przygotowanie do części pisemnej - testu. Po czesci pisemnej nastapiło zwiedzanie Warszawy śladami Wokulskiego z „Lalki” Bolesława Prusa. Zwieńczeniem dnia była Msza Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Adriana Galbasa.
Trzeci i ostatni dzień konkursowych zmagań to ogłoszenie wyników z etapu pisemnego i etap ustny, który wyłonił laureatów.
Maria Gołoś – z opiekującą sie nia panią Małgorzatą Nowicką - dzielnie walczyła, ale ostatecznie zakończyła swój udział po cześci pisemnej.
Gratulujemy Marii wielkiej wiedzy teologicznej i ogromnego sukcesu, ktorym jest nie watpliwie sam awans do etapu Ogólnopolskiego i zacięta walka w tym etapie.