Nasi uczniowie w finale „Lubelskiej Wiosny Młodych” 2026
09.06.2026
Dobiegła końca tegoroczna edycja „Lublelskiej Wiosny Młodych” - wyjątkowego przeglądu artystycznego organizowanego przez Filharmonię Lubelską, która od lat daje młodym muzykom możliwość prezentacji swoich umiejętności na profesjonalnej scenie.
Wydarzenie to rozwija wrażliwość artystyczną, pewność siebie, umiejętność występowania przed publicznością oraz motywuje do dalszej pracy i doskonalenia warsztatu.
Dla uczestników jest to nie tylko okazja do zaprezentowania efektów swojej pracy, ale także inspirujące spotkanie z muzyką, rówieśnikami i publicznością.
Final Przeglądu obejmował trzy dni koncertów pełnych artystycznych emocji.
W koncercie solistów 9 czerwca udział wzięli:
Lena Rogulska
Martyna Żyła
z klasy fortepianu Małgorzaty Okułowicz-Żyła
Wiktoria Pyżuk
z klasy fletu Katarzyny Pomianowskiej
Hanna Żyła
z klasy fortepianu Marii Trofymchuk
Piotr Hawryluk
z klasy perkusji Ilony Drozd
Wojciech Jaszczuk
z klasy fortepianu Violety Druliak
Solistom przy fortepianie towarzyszyła Violeta Druliak.
W koncercie kameralnym 10 czerwca naszą szkołę reprezentowali:
Duet fortepianowy w składzie: Aniela Puchacz i Alicja Puchacz
z klasy fortepianu Marii Trofymchuk
Duet fortepianowy w składzie: Lena Rogulska i Martyna Żyła
z klasy fortepianu Małgorzaty Okułowicz-Żyły
Trio Akordeonowe Artis w składzie: Marcel Semeniuk. Stanisław Krupa i Marcin Mitura
z klasy Zbigniewa Czuryło
W koncercie solistów z udziałem orkiestry Filharmonii Lubelskiej udział wzieli:
Julia Kalicka
oraz
Aleksander Żyła
z klasy skrzypiec Agnieszki Cypryk.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tegorocznej edycji „Lubelskiej Wiosny Młodych” naszą szkołę reprezentowała tak liczna grupa uczniów![]()
Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz pedagogom i życzymy kolejnych pięknych, muzycznych przygód.
Bardzo miło jest obserwować jak stajecie się artystami ![]()