Powrót

Nasi uczniowie w finale „Lubelskiej Wiosny Młodych” 2026

09.06.2026

Dobiegła końca tegoroczna edycja „Lublelskiej Wiosny Młodych” - wyjątkowego przeglądu artystycznego organizowanego przez Filharmonię Lubelską, która od lat daje młodym muzykom możliwość prezentacji swoich umiejętności na profesjonalnej scenie.

Julia Kalicka z orkiestrą

Wydarzenie to rozwija wrażliwość artystyczną, pewność siebie, umiejętność występowania przed publicznością oraz motywuje do dalszej pracy i doskonalenia warsztatu.

Dla uczestników jest to nie tylko okazja do zaprezentowania efektów swojej pracy, ale także inspirujące spotkanie z muzyką, rówieśnikami i publicznością.

Final Przeglądu obejmował trzy dni koncertów pełnych artystycznych emocji.

🎵W koncercie solistów 9 czerwca udział wzięli:

🌿Lena Rogulska

🌿Martyna Żyła

z klasy fortepianu Małgorzaty Okułowicz-Żyła

🌿Wiktoria Pyżuk

z klasy fletu Katarzyny Pomianowskiej

🌿Hanna Żyła

z klasy fortepianu Marii Trofymchuk

🌿Piotr Hawryluk

z klasy perkusji Ilony Drozd

🌿Wojciech Jaszczuk

z klasy fortepianu Violety Druliak

Solistom przy fortepianie towarzyszyła Violeta Druliak.

🎵W koncercie kameralnym 10 czerwca naszą szkołę reprezentowali:

🌿 Duet fortepianowy w składzie: Aniela Puchacz i Alicja Puchacz

z klasy fortepianu Marii Trofymchuk

🌿Duet fortepianowy w składzie: Lena Rogulska i Martyna Żyła

z klasy fortepianu Małgorzaty Okułowicz-Żyły

🌿Trio Akordeonowe Artis w składzie: Marcel Semeniuk. Stanisław Krupa i Marcin Mitura

z klasy Zbigniewa Czuryło

W koncercie solistów z udziałem orkiestry Filharmonii Lubelskiej udział wzieli:

🌿Julia Kalicka

oraz

🌿Aleksander Żyła

z klasy skrzypiec Agnieszki Cypryk.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tegorocznej edycji „Lubelskiej Wiosny Młodych” naszą szkołę reprezentowała tak liczna grupa uczniów💚

Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz pedagogom i życzymy kolejnych pięknych, muzycznych przygód.

Bardzo miło jest obserwować jak stajecie się artystami ❤️

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}