W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie

31.07.2020

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 lipca 2020 r. zmarł Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii, Pan Marian Pawlik.

Marian Pawlik

Wielki patriota, niestrudzony działacz polonijny zaangażowany w pielęgnowanie polskiej kultury, historii i tradycji w Australii oraz dobry i życzliwy człowiek.

Wszystkie działania inicjowane przez Pana Mariana Pawlika były świadectwem jego zaangażowania w sprawy polskie i budowały trwałe więzi pomiędzy ludźmi i pokoleniami. Jego wkład w kształtowanie aktywnego środowiska polonijnego zasługuje na pełne uznanie, a wiele z jego inicjatyw pozostanie z nami przez kolejne lata.

Za swoje wybitne zasługi, Pan Marian Pawlik odznaczany był zarówno najwyższymi odznaczeniami państwowymi w Australii jak i w Polsce, w tym: Medalem za doskonałość pracy społecznej w stanie Victoria oraz Medalem Orderu Australii OAM,  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz w 2018 roku, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Najbliższej Rodzinie i Bliskim składamy kondolencje.

 

Link do strony SBS Wspomnienia o Marianie Pawliku... wspominają współpracownicy i przyjaciele, m.in. Ambasador RP w Australii Michał Kołodziejski.

Transmisja Mszy Świętej Pogrzebowej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough odbędzie się 8 sierpnia 2020, godz. 14:00 - czasu lokalnego (8 sierpnia 2020, godz. 6.00 czasu polskiego).

Requiescat in pace.

 

Wideo