W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

31.08.2020

Solidarność

31 sierpnia uroczyście świętujemy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, które przyczyniły się do upadku komunizmu i zakończenia zimnowojennego podziału świata.

Z tej okazji odbył sie w Konsulacie Generalnym RP w Sydney koncert fletowo-wiolenczelowy w wykonaniu duetu polsko-australijskiego: Ewa Kowalski- flet i James Larsen - wiolonczela.

Z okazji rocznicy można było obejrzeć okolicznościową wystawą przygotowaną przez MSZ dotyczącą narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Ze względu na ograniczenia związane z COVID19, impreza miała kameralny charakter, uczestniczyli w niej przedstawiciele korpusu dyplomatycznego z Sydney, przedstawiciele organizacji polonijnych i szkół polskich.

Zdjęcia (4)