W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Ambasadora Michała Kołodziejskiego w Melbourne

21.12.2020

Pierwsza od wybuchu pandemii wizyta w Melbourne miała miejsce od 18 do 20 grudnia 2020 r. Pobyt w stolicy Wiktorii skupiał się na aktywnościach skierowanych wobec miejscowej Polonii. Ambasadorowi towarzyszyła Konsul Generalna RP w Sydney Monika Kończyk.

Melbourne - medale

Wizyta była okazją do bezpośredniego podziękowania za 25 lat służby Generalnemu Konsulowi Honorowemu w Melbourne dr. Jerzemu Zbigniewowi Łuk-Kozice, którego kadencja upłynęła we wrześniu 2020 r. Ambasador Michał Kołodziejski spotkał się także z władzami Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii. Podczas uroczystości zorganizowanych w Klubie Polskim „Albion” wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie państwu Annie i Karolowi Mróz oraz państwu Stanisławie i Józefowi Dąbal.

Ambasador odwiedził również Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough, gdzie aktualnie realizowany jest polonijny projekt infrastrukturalny finansowany ze środków  Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

W stanie Wiktoria mieszka prawie jedna trzecia spośród ponad 184 tys. osób w Australii deklarujących polskie pochodzenie. 

Zdjęcia (4)