W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta szefów misji UE w Australii Południowej

23.10.2020

Ambasador Michał Kołodziejski, wraz z innymi ambasadorami państw członkowskich Unii Europejskiej, odbył w dniach 21-22 października br. na zaproszenie władz stanowych wizytę w Australii Południowej.

Wizyta Ambasadorów UE w Południowej Australii - spotkanie z premierem stanu Stevenem Marshallem

Ambasador Michał Kołodziejski, wraz z innymi ambasadorami państw członkowskich Unii Europejskiej, odbył w dniach 21-22 października na zaproszenie władz stanowych wizytę w Australii Południowej.

Program pobytu obejmował m.in. spotkania z premierem Stevenem Marshallem, gubernatorem Hieu Van Le, liderem lokalnej opozycji Peterem Malinauskasem oraz przedstawicielami najważniejszych dla stanu sektorów gospodarki. Dyplomaci europejscy przyjęci zostali także przez grono profesorskie Uniwersytetu w Adelajdzie, jak również mieli możliwość przyjrzenia się procesowi regeneracji i odbudowy środowiska naturalnego na terytorium stanu po pożarach, jakie miały miejsce na początku bieżącego roku.