W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie pełnienia misji Generalnego Konsula Honorowego RP w Melbourne przez dr. Jerzego Zbigniewa Łuka-Kozikę

28.08.2020

Fot. Grzegorz Jakubowski KPRP. Podczas wizyty w Australii w 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Jerzego Łuka-Kozikę Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP

Ambasador RP w Związku Australijskim pan Michał Kołodziejski oraz Konsul Generalna RP w Sydney pani Monika Kończyk wyrażają serdeczne podziękowania dla dr. Jerzego Zbigniewa Łuka-Koziki za 25 lat oddanej pracy w służbie konsularnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Jako Generalny Konsul Honorowy RP, dr Łuk-Kozika przez wiele lat aktywnie działał na rzecz Polonii zamieszkałej w Wiktorii, rozwijał i umacniał przyjazne relacje pomiędzy Polakami i Australijczykami oraz wspierał promocję polskiej gospodarki, nauki i kultury. Organizacje polonijne i polska służba zagraniczna mogły zawsze liczyć na jego pomoc i wsparcie merytoryczne. Zaangażowanie pana Konsula docenił również Minister Spraw Zagranicznych RP, który w osobistym liście wyraził wdzięczność za jego wkład wniesiony w budowanie pozytywnego obrazu Polski i Polaków w Australii.

Kadencja dr. Łuka-Koziki jako Generalnego Konsula Honorowego RP w Melbourne kończy się z dniem 27 września 2020 r. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 oraz restrykcje sanitarne na terenie stanu Wiktoria, planowana uroczystość pożegnania Generalnego Konsula Honorowego RP zostanie zorganizowana po poluzowaniu obostrzeń.

W imieniu całego zespołu Ambasady RP w Canberze oraz Konsulatu Generalnego w Sydney dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i pogody ducha w tych niezwykle trudnych czasach.

Nazwisko nowego konsula honorowego RP w Melbourne zostanie ogłoszone po zakończeniu trwającego procesu akredytacji.

 

 

Zdjęcie: Grzegorz Jakubowski / KPRP. Podczas wizyty w Australii w 2018 r. Prezydent Andrzej Duda odznaczył Jerzego Łuka-Kozikę Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP  informacja na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

Materiały

List​_Ministra​_SZ​_do​_Honorowego​_Konsula​_Generalnego​_RP​_w​_Melbourne​_p​_Jerzego​_Łuka-Koziki
List​_Ministra​_SZ​_do​_Honorowego​_Konsula​_Generalnego​_RP​_w​_Melbourne​_p​_Jerzego​_Łuka-Koziki.pdf 0.78MB

Zdjęcia (1)