W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Rafał Poborski

Ambasador Rafał Poborski

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Azerbejdżanu

Ambasador Rafał Poborski urodził się 6 lutego 1976 roku w Warszawie.

W latach 1995-2000 studiował w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2002 r. uzyskał stopień magistra Specjalistycznych Studiów Wschodnich w Studium Europy Wschodniej tej samej uczelni. Ukończył kurs europejskiej polityki bezpieczeństwa w Swedish National Defence College (2008).

Karierę zawodową rozpoczął jako redaktor w Polskiej Agencji Informacyjnej S.A. Następnie w latach 2000-2003 pracował jako analityk w dziale rosyjskim warszawskiego Ośrodka Studiów Wschodnich. Od 2003 r. związany zawodowo z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, gdzie przeszedł drogę od aplikacji dyplomatyczno-konsularnej do stanowiska naczelnika wydziału, wicedyrektora departamentu i ambasadora RP.

W centrali MSZ Ambasador R. Poborski pracował m.in. w Departamencie Europy, Departamencie Polityki Wschodniej, a także w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa. W 2006 r. oddelegowany do Służby Wywiadu Wojskowego, skąd wrócił do dyplomacji w 2008 r.

W latach 2010-2014 przebywał na placówce dyplomatycznej w Lublanie, gdzie pełnił funkcję radcy ds. politycznych i promocji oraz wicekonsula. Po zakończeniu misji dyplomatycznej w Republice Słowenii wrócił do Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ. Od września 2015 r. związał się z Departamentem Wschodnim, gdzie w lutym 2016 r. otrzymał stanowisko zastępcy dyrektora
ds. Azji Centralnej i Kaukazu Południowego.

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dnia 19 czerwca 2019  r. został mianowany Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Azerbejdżanu. Jego dodatkowym państwem akredytacji jest Turkmenistan.

12 grudnia 2019 r. postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy Ambasador Rafał Poborski odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Ambasador Rafał Poborski posługuje się językiem angielskim, rosyjskim i hiszpańskim.

{"register":{"columns":[]}}