W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Ambasadora RP w Baku z Przewodniczącą Parlamentu Republiki Azerbejdżan

08.10.2021

We wtorek, 5 października Ambasador RP w Baku Rafał Poborski spotkał się z Przewodniczącą Parlamentu (Milli Meżlisu) Azerbejdżanu Panią Sahibą Gafarową.

Spotkanie z przewodniczącą azerbejdżańskiego Parlamentu

Rozmowa dotyczyła współpracy międzyparlamentarnej oraz bieżącego stanu stosunków pomiędzy naszymi państwami. Pani Przewodnicząca przedstawiła także swoją ocenę sytuacji w Azerbejdżanie po zakończeniu 44. dniowej wojny o Karabach i zaprosiła Polskę do udziału w odbudowie odzyskanych terenów.

Przewodnicząca Milli Meżlisu podkreśliła, że Polskę i Azerbejdżanem od wielu lat łączą przyjazne stosunki i wyraziła nadzieję na zintensyfikowanie współpracy kulturalnej i gospodarczej. Szczególnie ważne jest, by była możliwość wzajemnych kontaktów pomiędzy mieszkańcami naszych krajów” – podkreśliła S. Gafarowa.

Pani przewodnicząca Gafarowa złożyła na ręce Ambasadora Poborskiego zaproszenie do odwiedzenia Azerbejdżanu dla marszałka Senatu T. Grodzkiego i członków Polsko-Azerbejdżańskiej Grupy Międzyparlamentarnej.

 

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Parlamentu Republiki Azerbejdżan

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}