W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w zasadach rejestracji wizyty w Wydziale Konsularnym i Polonii

15.10.2021

Zmiany w zasadach rejestracji wizyty w Wydziale Konsularnym i Polonii obowiązują od 25 października 2021 r.

Komunikat

Zmiany w zasadach rejestracji wizyty w Wydziale Konsularnym i Polonii obowiązują od 25 października 2021 r. Na wizytę w sprawie złożenia wniosku wizowego umów się w systemie e-konsulat (https://secure2.e-konsulat.gov.pl/).

Pamiętaj, że wniosek o wizę musisz złożyć nie później niż na dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem.

UWAGA - Podczas rejestracji podaj pełne i autentyczne dane zawarte w przedkładanych dokumentach. Dane wpisywane do wniosku muszą być zgodne z danymi zawartymi w posiadanych dokumentach (także w zakresie pisowni).

Osoby zainteresowane uzyskaniem wizy krajowej w celu wykonywania pracy prosimy o umawianie terminów wizyt wyłącznie w systemie e-konsulat. 

W celu zarezerwowania terminu złożenia wniosku o wydanie krajowej wizy pracowniczej należy:

  • wejść na stronę https://secure2.e-konsulat.gov.pl/
  • w zakładce MENU wybierz opcję „Wiza krajowa – zarejestruj formularz”, a następnie wybierz, czy aplikujesz o wizę do pracy, czy inną, i czy akceptujesz zasady składania wniosku:
  • jeśli wybierzesz „Wiza krajowa – praca” , wypełnij wstępny wniosek wizowy zawierający podstawowe Twoje dane oraz dane dokumentu uprawniającego do podjęcia pracy w Polsce. Jeżeli wprowadzone dane są poprawne, otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do wypełnienia pełnego wniosku o wydanie wizy. Masz 48 godzin na wprowadzenie pełnego wniosku. Wypełnij wniosek, zapisz go i wydrukuj. Jeśli dane nie zostaną poprawnie zweryfikowane lub w ciągu 48 godzin nie zostanie wypełniony pełny wniosek, rejestracja zostanie anulowana;
  • jeśli wybierzesz „Wiza krajowa – inne” wybierz termin wizyty, wypełnij wniosek wizowy, zapisz go i wydrukuj;
  • w przypadku gdy, chętnych jest więcej niż dostępnych miejsc, przydzielanie terminów wizyty nastąpi w drodze losowania elektronicznego,
  • wszystkie informacje, potwierdzenia, linki do wypełnienia wniosków są wysyłane automatycznie drogą elektroniczną na podany przez Ciebie adres e-mail,
  • w wyznaczonym/ustalonym terminie musisz przyjść do urzędu konsularnego z wydrukowanym i podpisanym formularzem wizowym, oryginałem zezwolenia na wykonywanie pracy oraz kompletem niezbędnych dokumentów.

Losowanie terminów wizyt przez system e-konsulat terminów dla spraw wizowych odbywa się w każdą sobotę. Pracownicy urzędów konsularnych nie mają możliwości ingerencji w proces losowania wniosków, którym zostanie przydzielony termin wizyty.

Po losowaniu otrzymasz informację o jego wynikach oraz:

  • gdy Twój wniosek został wylosowany otrzymujesz informację o terminie wizyty,
  • gdy Twój wniosek nie został wylosowany w danej puli udostępnionych wizyt, przechodzi on do kolejnego losowania.   
{"register":{"columns":[]}}