W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat PLL LOT dla Polaków w Czarnogórze

29.07.2020

Prosimy o zapoznanie się z nim wszystkie osoby, których loty powrotne zostały odwołane w związku z zakazem lądowań w Polsce samolotów rejsowych z Czarnogóry.

Loty

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją o wstrzymaniu ruchu lotniczego pomiędzy Czarnogórą a Polską, wszystkie połączenia zaplanowane na tej trasie po 4 sierpnia br., zostają odwołane.

Połączenia z Polski do Czarnogóry, oferowane do 4 sierpnia br., odbędą się bez zmian. Wybierając kierunek podróży prosimy jednak o uwzględnienie braku możliwości skorzystania z lotów powrotnych do Polski po 4 sierpnia.

Rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski zaplanowane do 4 sierpnia br., zostają zrealizowane w ramach czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com.

 

Dla pasażerów planujących powrót do kraju, w okresie od 30 lipca do 4 sierpnia br. LOT zorganizuje 6 rejsów czarterowych w następujących terminach:

 • rejsy na trasie Podgorica – Warszawa – 30 lipca, 1 sierpnia, 3 sierpnia, 4 sierpnia
 • rejsy na trasie Tivat – Warszawa – 2 sierpnia
 • rejsy na trasie Podgorica – Poznań – 30 lipca.

Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety
na dowolne rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski).  

 

INFORMACJA DLA PASAŻEROWÓW PLL LOT

Wszystkie bilety zakupione na wymienione wyżej rejsy LOT-u z Czarnogóry do Polski zachowują ważność, a loty odbędą się zgodnie z planem. W związku ze zmianą formuły tych rejsów z rozkładowych na czartery, zmianie uległy jedynie numery lotów:

 • na trasie z Podgoricy do Warszawy – zmiana z LO 8540 na LO 8794;
 • na trasie z Tivatu do Warszaw – zmiana z LO 8542 na LO 8798;
 • na trasie z Podgoricy do Poznania – zmiana z LO 8636 na LO 8796.

O ewentualnych innych modyfikacjach w planie podróży, pasażerowie będą informowani na bieżąco.

 

Pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 4 sierpnia br., które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych. Z każdym z pasażerów skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji. Prosimy o pozostanie w kontakcie pod numerem telefonu podanym podczas zakupu biletu.

 

INFORMACJA DLA OSÓB PLANUJĄCYCH POWRÓT Z CZARNOGÓRY DO POLSKI LINIAMI LOT

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na połączenia PLL LOT z Czarnogóry do Polski proszone są o przesłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego następujące informacje:

 • imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci)
 • obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży
 • dane kontaktowe – telefon i adres mailowy
 • preferowaną trasę podróży (Podgorica-Warszawa, Tivat-Warszawa lub Podgorica-Poznań)
  i termin podróży.

Na listy pasażerów wpisane zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje.

W tytule maila prosimy o umieszczenie hasła: CZARNOGÓRA.

 

Sprzedaż biletów na loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową. Prosimy
o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) potrzebnej do uregulowania należności za bilet. Przypominamy ponadto, że przed zakupem biletu każdy pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nie posiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład.