Powrót

Piknik Polonijny z okazji Dnia Dziecka

07.06.2026

W niedzielę, 7 czerwca 2026 r., Ambasada RP w Podgoricy razem ze Stowarzyszeniem Polaków w Czarnogórze zorganizowały Piknik Polonijny połączony z obchodami Dnia Dziecka

Członkowie Polonii razem z dziećmi na terenie K9 Horse Riding and Wildlife Park

Wydarzenie odbyło się na terenie K9 Horse Riding and Wildlife Park i zgromadziło liczne rodziny polonijne mieszkające w Czarnogórze. Celem spotkania było wspólne świętowanie Dnia Dziecka, promowanie języka i kultury polskiej wśród najmłodszych oraz integracja środowiska polonijnego.

Na dzieci czekały liczne atrakcje, w tym możliwość kontaktu ze zwierzętami, krótkie przejażdżki konne, animacje oraz zabawy na placu zabaw. Uczestnicy mogli również wysłuchać prezentacji przewodnika poświęconej zwierzętom zamieszkującym park. Szczególnym elementem programu było wręczenie najmłodszym członkom Polonii w Czarnogórze okolicznościowego wydania książki Juliana Tuwima „Lokomotywa w 50 językach”.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}