Polacy medaliści w Podgoricy

06.06.2022

ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022 - Polacy z 5 medalami w deblu i mikście

konsul rp 1

W dniach 2-4 czerwca br. w stolicy Czarnogóry odbyły się ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022.

Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk (klasa MD4) i Rafał Lis/Krzysztof Żyłka (klasa MD8) zdobyli złote medale w grze podwójnej.

W grach podwójnych Polacy wywalczyli łącznie 5 medali, zaś w całych zawodach w Podgoricy aż 13 stając się zwycięzcami w klasyfikacji medalowej turnieju.

Polskę podczas turnieju reprezentowali następujący tenisiści stołowi: Daniel Staszak, Rafał Czuper, Rafał Lis, Tomasz Jakimczuk i Krzysztof Żyłka oraz Dawid Sowa (IKS Jezioro Tarnobrzeg), Dominik Bartosik (Start Skierniewice), Dominika Sutkowska-Pawłasek (KS ATS Stargard), Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom), Marcin Zieliński (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Michał Deigsler (IKS Start Kraków), Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom).

W meczach finałowych Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) i Tomasz Jakimczuk wygrali ze Słowakami Janem Riaposem i Martinem Ludrovskym 3:1, a Rafał Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk) i Krzysztof Żyłka (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) pokonali Serbów Mladena Cirica i Mitara Palikucę 3:1.

Srebro zdobyli w mikście Magdalena Sutkowska-Pawłasek (KS ATS Stargard)/Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom) i w deblu Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom)/Magdalena Sutkowska-Pawłasek, a po brąz sięgnęli Barbara Jabłonka/Michał Deigsler (IKS Start Kraków) w grze mieszanej.

Wcześniej Biało-Czerwoni 8-krotnie stanęli na podium w singlu, a na najwyższym stopniu znaleźli się Rafał Czuper w klasie 2 i Rafał Lis w klasie 4.

Przed polską reprezentacją przygotowania do jesiennych Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w Hiszpanii.

Serdecznie gratulujemy i kibicujemy dalej!