W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pacjent skierowany na test

Sprawdź, gdzie znajdują się mobilne punkty pobrań wymazu.

Jak dokładnie działa system e-kolejka?

Wszystko zaczyna się od kontaktu pacjenta z lekarzem. Jeśli w trakcie wizyty pacjent otrzyma skierowanie na badanie w kierunku SARS-CoV-2, wtedy w oparciu o miejsce pobytu pacjenta, e-kolejka otrzymuje zanonimizowaną informację, że w danej okolicy trzeba zorganizować badanie.

Następnie e-kolejka szuka terminów na 2 do 36 godzin do przodu. E-kolejka najpierw przeszukuje placówki w danej gminie, a jeśli nie znajdzie wolnych miejsc, przeszukuje również placówki w danym powiecie. Gdy e-kolejka znajdzie wolny termin, wtedy odsyła zgłoszenie do systemu informatycznego Ministerstwa Zdrowia. Następnie system Ministerstwa Zdrowia przygotowuje i wysyła SMS-a do pacjenta z rekomendacją zawierającą miejsce i termin badania. Po otrzymaniu wiadomości pacjent powinien udać się na zabieg we wskazanym miejscu i czasie. W otrzymanej wiadomości SMS znajduje się link do tzw. Indywidualnej Strony Pacjenta za pomocą, której można zaakceptować, odrzucić rekomendowaną wizytę albo wyszukać innego wolnego terminu lub miejsca badania. 

Jeśli e-kolejka nie znajdzie wolnego terminu i miejsca w danym powiecie, pacjent również otrzyma SMS-a z linkiem do Indywidualnej Strony Pacjenta za pomocą której będzie miał możliwość samodzielnego wyszukania wolnego terminu (w przedziale od 2 do 36 godzin do przodu) i miejsca badania w całej Polsce.

ekolejka

 

Mam zlecenie na badanie finansowane przez NFZ, jakich dokumentów potrzebuję?

Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty. Jeżeli nie posiadasz dowodu osobistego (nie masz nr PESEL), w zleceniu zostanie wpisany np. seria i nr Twojego paszportu – podaj go następnie w punkcie mobilnym. Nie musisz znać numeru zlecenia ani posiadać jego wydruku.

Jak się przygotować do badania?

Na badanie zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (ten, którego serię i numer podawałeś osobie wystawiającej skierowanie na badanie).

Minimum 2 godziny przed badaniem:

  • nie spożywaj posiłków
  • nie pij
  • nie żuj gumy
  • nie płucz jamy ustnej i nosa
  • nie myj zębów
  • nie przyjmuj leków
  • nie pal papierosów.
{"register":{"columns":[]}}