W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Coraz bliżej domknięcia 40 km odcinka S1 Mysłowice - Bielsko-Biała

11.05.2022

Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S1 na odcinku od Mysłowic do Bierunia.

Grafika składająca się z fotografii drogi ekspresowej S1 oraz mapy ze wskazaną lokalizacją odcinka w Polsce i województwie śląskim. Logo GDDKiA.

Najkorzystniejsza ofertę złożyła firma Budimex, która zaproponowała wykonanie inwestycji za kwotę 489 175 059 zł. Jednocześnie zadeklarowała przedłużenie okresu gwarancji o 5 lat i skrócenie terminu realizacji o 3 miesiące. Teraz przekażemy dokumentację przetargową do Urzędu Zamówień Publicznych celem przeprowadzenia standardowej kontroli uprzedniej. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku kontroli Prezesa UZP, do podpisania umowy mogłoby dojść na przełomie maja i czerwca tego roku. Tym samym wszystkie cztery odcinki od Mysłowic do Bielska-Białej o długości ponad 40 km byłyby na etapie realizacji. 

S1 Mysłowice - Bieruń 

Inwestycja obejmuje budowę 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Mysłowice - Bieruń wraz z dwoma węzłami drogowymi: Kosztowy II i Lędziny. Powstaną też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Lędziny Wschód (kategorii II) oraz Lędziny Zachód (kategorii III), 16 obiektów inżynierskich oraz niezbędna infrastruktura techniczna. W przetargu na jego realizację wpłynęło dziesięć ofert. 

S1 Bieruń - Oświęcim  

30 listopada 2021 r. podpisaliśmy umowę na realizację drogi ekspresowej S1 pomiędzy węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia. Umowa dotyczy budowy fragmentu drogi ekspresowej S1 o długości ok. 2,9 km, odcinka drogi klasy GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego) o długości ok. 2 km oraz drogi klasy Z (zbiorczej) - pomiędzy węzłem Bieruń a układem ulicznym Bierunia (dojazdu do ul. Jagiełły) o długości ok. 2 km. Zadanie obejmuje także budowę węzła Bieruń oraz pięciu obiektów inżynierskich. Realizacja inwestycji umożliwi skomunikowanie nowej drogi ekspresowej S1 poprzez węzeł Bieruń z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 44. Wartość umowy to ponad 212 mln zł. Trwa projektowanie inwestycji. Planowany termin złożenia wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) to III kwartał 2022 r. 

S1 Oświęcim - Dankowice   

Umowę z wykonawcą na projekt i budowę tego odcinka podpisaliśmy 14 maja 2020 r. Wartość kontraktu to 989,7 mln zł. Kończymy obecnie etap projektowania trasy pomiędzy węzłem Oświęcim a Dankowicami o długości około 15,2 km. Wniosek o wydanie decyzji ZRID wykonawca złożył w marcu 2021 r. Zakończenie robót wynikające z umowy przypada na III kwartał 2023 r. 

S1 Dankowice - Bielsko-Biała  

Umowę z wykonawcą na projekt i budowę podpisaliśmy 3 sierpnia 2020 r. Wartość kontraktu to 586,7 mln zł. Kończymy etap projektowania odcinka pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok o długości prawie 12 km. Wniosek o wydanie decyzji ZRID wykonawca złożył w czerwcu 2021 r. Zakończenie robót wynikające z umowy przypada na IV kwartał 2023 r.

Kalendarium   

węzeł Kosztowy II (z węzłem) - węzeł Bieruń (bez węzła)   

  • czerwiec 2022 r. - planowany termin podpisania umowy   
  • III kwartał 2025 r. - planowany termin zakończenia    

węzeł Bieruń (z węzłem) - węzeł Oświęcim (bez węzła) wraz z obwodnicą Bierunia   

  • listopad 2021 r. - podpisanie umowy 
  • 2023 r. - planowany termin udostępnienia do ruchu jezdni w układzie 1x1  
  • grudzień 2024 r. - planowany termin zakończenia   

węzeł Oświęcim (z węzłem) - Dankowice  

  • maj 2020 r. - podpisanie umowy   
  • sierpień 2023 r. - planowany termin zakończenia   

Dankowice - węzeł Suchy Potok (z węzłem)  

  • sierpień 2020 r. - podpisanie umowy   
  • listopad 2023 r. - planowany termin zakończenia   

Aktualne informacje o inwestycji znajdziesz na:  https://s1-myslowice-bielsko.pl/

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}