Montujemy ekrany akustyczne w Ligocie Dolnej
20.02.2026
Po przekazaniu placu budowy, wykonawca rozpoczyna prace w terenie na skrzyżowaniu DK42 i DK45 w Ligocie Dolnej. W ciągu DK45 powstaną ekrany przeciwhałasowe z przezroczystych paneli o łącznej długości 60 m i wysokości 4 m.
Zmiana organizacji ruchu
Od poniedziałku, 23 lutego, wyłączony zostanie pas ruchu o długości około 100 m na wlotach skrzyżowania DK42 oraz DK45 (rondo w Ligocie Dolnej) na obwodnicy Kluczborka. Na czas prowadzonych prac, będzie na tym odcinku obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Po zakończonych pracach, w godzinach wieczornych i nocnych, wykonawca będzie przywracał ruch dwukierunkowy. Przewidujemy, że utrudnienia potrwają do końca marca br.
Cel inwestycji
Montaż ekranów ma służyć poprawie klimatu akustycznego wzdłuż DK45 w Ligocie Dolnej, na odcinku gdzie zabudowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej.
Wykonawca zadania - firma My Way - zamontuje ekrany do końca marca br. za kwotę blisko 448 tys. zł.