Ponownie ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę Miejsca Obsługi Podróżnych MOP Zakrzew Zachód przy S7 według nowych warunków.
02.10.2025
Do 01.12.2025 r. można składać oferty w przetargu na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanej w ciągu drogi ekspresowej S7 (Obwodnica Radomia) w kierunku Krakowa. Chodzi o budowę i eksploatację MOP Zakrzew Zachód.
Do 01.12.2025 r. można składać oferty w przetargu na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanej w ciągu drogi ekspresowej S7 (Obwodnica Radomia) w kierunku Krakowa. Chodzi o budowę i eksploatację MOP Zakrzew Zachód.
Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu dzierżawionej nieruchomości do wymogów przewidzianych dla MOP Zakrzew Zachód o funkcji komercyjnej i jego utrzymanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzierżawa będzie obejmować obiekty z przeznaczeniem pod wybudowanie, wyposażenie oraz prowadzenie MOP o funkcji wypoczynkowo – usługowej, wyposażony m.in. w stację paliw, restaurację/bistro.
W obecnym przetargu nie obowiązuje zasada konkurencyjności, jak również przetarg jest dedykowany także dla mniejszych firm paliwowych (doświadczenie 3 lata, 1 stacja paliw). Wyjściowa cena w przetargu to kwota 2.500 PLN na Czynsz Podstawowy.
Ponadto wprowadzono zmiany związane z możliwością rozdzielenia postępowania przetargowego na dwa odrębne, dające wybór Dzierżawcy w kwestii budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych (dzierżawa nie obejmuje obszaru przeznaczonego na budowę w/w stacji ładowania oraz miejsc parkingowych potrzebnych na ich obsługę).
W przypadku podjęcia się przez Dzierżawcę budowy stacji ładowania planowane są:
- Stacje ładowania pojazdów osobowych o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie, do 31 grudnia 2027 r., o łącznej mocy min. 300 kW, w tym min. 1 punkt o mocy min. 150 kW. W drugim etapie, do 31 grudnia 2035 r., o łącznej mocy min. 600 kW, w tym 2 punkty o mocy min. 150 kW.
- Stacje ładowania pojazdów ciężarowych o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie, 24 miesiące od dnia złożenia pisemnego oświadczenia, o łącznej mocy min. 1400 kW, w tym min. 1 punkty co najmniej 350 kW. W drugim etapie, do 31 grudnia 2030 r., o łącznej mocy min. 1500 kW, w tym min. 1 punkty co najmniej 350 kW.
Możliwe będzie także wybudowanie infrastruktury do tankowania pojazdów osobowych i ciężarowych napędzanych wodorem, a także min. 1 punktu tankowania paliw alternatywnych LNG CNG (do wyboru).
Umowa dzierżawy zawierana będzie na okres 20 lat na warunkach opisanych w umowie.
Poniżej link do przetargu:
https://www.gov.pl/web/gddkia/uwaga-nowe-warunki-przetargowe-na-dzierzawe-mop-zakrzew-zachod