W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na uruchomienie MOP Mszana Południe

13.05.2022

W ogłoszonym w marcu br. przetargu wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Ben-Bud z Żor z kwotą 2 285 000 zł. W przypadku braku odwołań, do podpisania umów mogłoby dojść jeszcze w maju br. Całkowity czas realizacji inwestycji powinien zakończyć się do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Istniejąca infrastruktura (jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe oraz oświetlenie) zostanie uzupełniona o urządzenia wypoczynkowe i obiekty higieniczno-sanitarne niezbędne na podstawowym MOP-ie kategorii I.

Fotografia lotnicza autostrady A1 w rejonie lokalizacji Miejsc Obsługi Podróżnych Mszana. W prawej części fotografii widoczna infrastruktura drogowa — miejsca parkingowe oraz jezdnie manewrowe MOP Mszana Południe. Po prawej MOP Mszana Północ wraz z infrastrukturą przewidzianą w kategorii II w postaci stacji paliw oraz obiektów usługowo-handlowo-wypoczynkowych.

Formuła realizacji i zakres inwestycji

Zamówienie, realizowane w formule Projektuj i buduj, obejmie wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych, stanowiących podstawę do rozpoczęcia robót. Na ich podstawie wykonawca wybuduje budynek higieniczno-sanitarny wraz z wyposażeniem i wszelkimi przyłączami, w tym wodociągowym, sanitarnym, energetycznym, oraz kanalizacją deszczową. Zamówienie obejmuje również budowę placu zabaw, strefy odpoczynku, budowę konstrukcji do odśnieżania samochodów ciężarowych oraz nasadzenie zieleni.

W zgodzie z ekologią

W budynku higieniczno-sanitarnym powinny zostać zamontowane urządzenia ograniczające zużycie wody. Dodatkowo, w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji, obiekt należy wyposażyć w instalacje do produkcji i magazynowania energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej. 

Termin realizacji robót 

Prace projektowe powinny zakończyć się w czasie nie dłuższym niż pięć miesięcy. Roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż dziewięć miesięcy. Całkowity czas realizacji inwestycji powinien zakończyć się do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło finansowania

Zamówienie jest przewidziane do finansowania środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. 

{"register":{"columns":[]}}