W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Historyczny Bieg w Bazie Al-Udeid na Narodowe Święto Niepodległości

19.11.2025

Al Udeid fot. 1

18 listopada po raz pierwszy w historii na sportowo świętowaliśmy polską niepodległość w katarsko - amerykańskiej bazie wojskowej w Al Udeid, gdzie ambasada i żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego zorganizowali Poland’s Independence Day Run.     

Inicjatywa wzbudziła ogromne zainteresowanie gromadząc ponad 700 żołnierzy. W biegu wziął udział ambasador RP, Tomasz Sadziński, który powitał uczestników, wraz z małżonką, konsulem RP i pracownikami placówki. 

W ramach wkładu ​w przedsięwzięcie ambasada zaprojektowała i sfinansowała wykonanie koszulek dla pierwszych uczestników. Po zakończeniu wydarzenia ambasador wręczył upominki 30 wolontariuszom odpowiedzialnym za zapewnienie biegnącym bezpieczeństwa. 

Organizacja biegu była możliwa dzięki szczególnemu zaangażowaniu polskich żołnierzy, którzy wyszli z tą inicjatywą, skoordynowali sprawy organizacyjne, a także wykonali i rozwiesili plakaty promujące wydarzenie w bazie. 

Był to pierwszy przypadek w historii, kiedy to w Al Udeid zorganizowano bieg upamiętniający święto narodowe innego kraju niż USA. 

Dziękujemy polskim żołnierzom za świetną inicjatywę i współpracę!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za entuzjazm i dobrą sportową zabawę! 

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}