Światowe Igrzyska Służb Mundurowych w Rotterdamie

04.08.2022

W dniach 22-31 lipca 2022 w Holandii w Rotterdamie odbyły się Światowe Igrzyska Strażaków i Policjantów (World Police and Fire Games).

Jest to druga pod względem liczby uczestników (zaraz po letnich Igrzyskach Olimpijskich) impreza sportowa na świecie. W 63 dyscyplinach sportowych walczyło 10 tysięcy funkcjonariuszy z 70 krajów świata.

W zawodach wystąpiło dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach, którzy swoje starty zakończyli na podium.

mł. kpt. Dariusz Steuer w Tenisie stołowym indywidualnie zajął 4 miejsce, natomiast w grze podwójnej wraz z Sebastianem Lubasiem (KM PSP KATOWICE) zdobyli złoty medal Światowych Igrzysk Olimpijskich.

Kpt. Mateusz Filipski w konkurencji Push-Pull Lifting ( martwy ciąg oraz wyciskanie sztangi na ławce płaskiej) w kategorii do 93kg zdobył srebrny medal.

Strażakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opracowanie: KM PSP Gliwice

Zdjęcia: KM PSP Gliwice