W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie strażaka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach w walce z nowotworem

19.07.2021

R. Kulawicz

Starszy ogniomistrz Rafał Kulawicz jest strażakiem z ponad 20-letnim stażem, wzorowo realizował swoje obowiązki służbowe na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego. Ogniomistrz Kulawicz przez lata służby dał się poznać nie tylko jako strażak nienagannie wykonujący swoje obowiązki, ale także jako bardzo dobry kolega zarażający innych swoim optymizmem.

U ogn. Kulawicza w tym roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości długiej kończyny dolnej, co zmieniło życie jego i jego rodziny. Chemioterapie AP i IE nie przyniosły oczekiwanej poprawy, pojawiły się przerzuty do płuc, węzłów chłonnych miednicy
i otrzewnej. Niestety konieczna była amputacja nogi prawej na wysokości uda.

W tej chwili ogn. Kulawicz dochodzi do siebie w domu, walka trwa nadal, bo przeciwnik nie daje za wygraną. Otoczony opieką żony i dwóch córek nie przyjmuje do wiadomości przegranej.

Koledzy ze zmiany II na której ogniomistrz pełnił służbę zorganizowali zbiórkę, aby wesprzeć Rafała i jego rodzinę w tej nierównej walce. Jak tylko jego stan się poprawi, chcą pozyskane środki przeznaczyć na zakup protezy i niezbędną rehabilitację. Zbiórka pieniędzy jest możliwa pod poniższym linkiem.

https://www.siepomaga.pl/rafal-kulawicz?fbclid=IwAR2EoSTq0N7KgkULcUVNWwL99hlHQ8WlYFt5Ke4OZLeoNC91OXKMGOVxRAw

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach zachęca wszystkich do pomocy
i wsparcia. Razem możemy zdziałać wiele !!!

Zdjęcia (3)