W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zdarzenia drogowe na Autostradzie A4 w Gliwicach i w Kotulinie w gm. Toszek

08.04.2021

Wypadek samochodów ciężarowych na Autostradzie A4 w Gliwicach

6 kwietnia 2021 r. o godz. 11:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na autostradzie A4 w Gliwicach.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszy dowódca ustalił, że doszło do wypadku 3 samochodów ciężarowych i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca jednego z samochodów ciężarowych. Działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego i ewakuacji na zewnątrz pojazdu. Ranny kierowca został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W działaniach udział wzięło 6 zastępów PSP i OSP, 16 strażaków oraz Śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

W takcie prowadzonych działań na autostradzie A4 przed godz. 14 dyżurny odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kotulin w gm. Toszek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej został potwierdzony wypadek samochodu osobowego, które uderzyło w drzewo. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca pojazdu.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego, ewakuacji na zewnątrz pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowany został przekazany Zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do szpitala.

W działaniach wzięły udział 4 zastępy PSP i OSP, 13 strażaków oraz, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracowanie: KM PSP w Gliwicach

Zdjęcia (4)