W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narada operacyjna OSP z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój

14.05.2021

Narada operacyjna z ochotniczymi strażami pożarnymi z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój

W dniu 14 maja 2021 roku o godzinie 9:00 w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z przedstawicielami OSP z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju st. bryg. Wojciech Piechaczek, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Daniel Lebioda, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Jerzy Gruchlik, Komendant Gminny ZOSP PR dh Józef Pieróg oraz prezesi, naczelnicy i przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych z terenu Miasta.

Tematyką spotkania było:

  • podsumowanie działań związanych z pandemią;
  • bieżące sprawy operacyjne, w tym ćwiczenia i szkolenia, inspekcje gotowości bojowej OSP oraz bhp podczas działań ratowniczo-gaśniczych;
  • dalsza aktywizacja działalności młodzieżowych drużyn pożarniczych;
  • przedstawienie planu rozdziału środków z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska.

Istotnym punktem narady była dyskusja na temat projektu ustawy o OSP, podczas której zebrano uwagi dotyczące przedmiotowego zagadnienia.

Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju st. bryg. Wojciech Piechaczek kończąc zebranie podziękował strażakom ochotnikom za ich szczególne zaangażowanie w działania związane z pandemią. Szczególnie podkreślił działalność dotyczącą współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w zakresie dostarczania posiłków oraz artykułów pierwszej potrzeby, pomocy w dystrybucji tlenu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz dowozu osób na szczepienie.


red. st. kpt. Łukasz Cepiel

Zdjęcia (5)