W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DZIEŃ FLAGI PAŃSTWOWEJ W KM PSP W KALISZU

02.05.2021

Na zdjęciu widać poczet flagowy. Ubrany jest w ubrania specjalne koloru piaskowego oraz czerwone hełmy. Jeden ze strażaków niesie na rękach flagę państwową w kolorze biało-czerwonym. W tle widać budynek Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażacy idą po kostce brukowej.

Dzień 2 maja na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on na celu propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Do uczestnictwa w tym patriotycznym święcie przyłączyli się również strażacy. W dniu 2 maja 2021 roku przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ulicy Nowy Świat, a także Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 przy ulicy Częstochowskiej dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt. Uroczystość została przeprowadzona podczas zmian służbowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Sporządził: st. sekc. Jakub Pietrzak

Zdjęcia: funkcjonariusze JRG 1 i JRG 2 w Kaliszu.

 

Zdjęcia (2)