Biblioteka u strażaków
11.05.2026
Ostatni poniedziałek zaczął się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej numer 3 Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach dość niezwykle.
11 maja przed południem strażaków odwiedziły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia J. Pilcha w Kielcach. Spotkanie odbyło się w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek. Panie w ramach projektu pod nazwą: „Czytanie - męska sprawa” przekazały książki kieleckim strażakom. Akcja promuje czytelnictwo wśród mężczyzn, a jej celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat literatury o tematyce która może ich zainteresować. Woluminy które otrzymali strażacy to dzieła wybitnych i szczególne poczytnych polskich autorów piszących dobre kryminały, ciekawą sensację, a także książki akcji. Projekt trafił w gust funkcjonariuszy którzy ochoczo przeglądali tytuły.
Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom za wizytę oraz przekazane pozycje książkowe, które z pewnością zainteresują ratowników.
Opracowanie: mł. asp. Beata Gizowska KM PSP w Kielcach
Zdjęcia: archiwum KM PSP w Kielcach