Sukcesy sportowe kieleckich strażaków

18.11.2022

W dniach 17-18 listopada 2022 roku w Pińczowie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa strażaków w Halowa Piłkę Nożną o puchar Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zdjęcie przedstawia wszystkich finalistów oraz zastępcę Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Artura Brachowicza, Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie st. bryg. Jarosława Huka, Wicestarostę Pińczowskiego Pana Ryszarda Barny i Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Kielcach bryg. Jana Brożynę.

Zmagania zorganizowane w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Republiki Pińczowskiej trwały 2 dni. W turnieju udział wzięło 18 drużyn, z których, po czwartkowych eliminacjach zostało 4 finalistów. Miejsca na podium zajęły 2 drużyny kieleckich strażaków. Pierwsze miejsce wywalczył zespół z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Numer 1, a sportowcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Numer 3 zajęli 3 miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się ogn. Łukasz Mika z JRG 1 w Kielcach. Dekoracji zwycięzców dokonał zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Artur Brachowicz w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie st. bryg. Jarosława Huka oraz Wicestarosty Pińczowskiego Pana Ryszarda Barny.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe emocje sportowe, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Opracowanie: st. ogn. Beata Gizowska

Zdjęcia: Agnieszka Wardecka KW PSP w Kielcach