Udany start druhen i druhów powiatu kieleckiego w zawodach sportowo-pożarniczych rangi wojewódzkiej

25.09.2022

25 września 2022 roku na Stadionie Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie zostały rozegrane Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa świętokrzyskiego.

Zdjęcie przedstawia pamiątkowe ustawienie gości i organizatorów zawodów stojących na tle zwycięskich męskich drużyn ochotniczych straży pożarnych.

W zawodach startowało łącznie 10 kobiecych drużyn oraz 14 męskich w dwóch konkurencjach: sztafety pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. W tym sportowym święcie środowiska strażackiego zorganizowanym  przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie i Zarząd Oddziały Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie bezapelacyjnie zwyciężył powiat kielecki zajmując łącznie trzy miejsca na podium w obu kategoriach. Mistrzami województwa spośród drużyn męskich została drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Brudzowa - obrońca tytułu i pierwsza drużyna w historii, która trzy razy z rzędu wygrała zawody wojewódzkie. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Obic, a trzecim medalistą została Kobieca Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Morawickiej, która zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. Drużyna z Brudzowa jako srebrny medalista ubiegłych krajowych zawodów oraz drużyna z Obic jako wicemistrz województwa będą reprezentować województwo świętokrzyskie na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które zostaną rozegrane w 2023 roku. Klasyfikacja generalna zawodów została zamieszczona na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a  zwycięzcom życzymy sukcesów podczas dalszych zmagań sportowych.

Opracowanie: st. ogn. Beata Gizowska

Zdjęcia: Katarzyna Klepacz KM PSP w Kielcach