Zawody pożarnicze 2023 – sukces kieleckich strażaków

19.05.2023

19 maja 2023 roku odbyły się 24 Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym.

Zdjęcie przedstawia drużynę z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Numer 4 w Chmielniku w towarzystwie Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Krzysztofa Cioska, Komendanta Miejskiego bryg. Mariusza Góry oraz zastępcy dowódcy JRG Nr 4 st. kpt. Pawła Nyka.

W szranki stanęło 17 drużyn z całego województwa oraz 15 zawodników z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. 140 strażaków rywalizowało w dwuboju pożarniczym w skład którego wchodzi konkurencja wejścia na 3 piętro z wykorzystaniem drabiny hakowej oraz 100-metrowy tor przeszkód. Po południu odbyła się konkurencja zespołowa czyli sztafeta pożarnicza i pożarnicze ćwiczenie bojowe. Po całodziennych zmaganiach odczytano wyniki. W klasyfikacji generalnej drugą drużyną zawodów okazali się zawodnicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Numer 4 w Chmielniku. W klasyfikacji zespołowej drużyna z Chmielnika zajęła wysokie pozycje: pożarniczy tor przeszkód – II miejsce, dwubój pożarniczy – II miejsce, drabina hakowa – III miejsce. Naszym faworytem został st. asp. Łukasz Bielecki z JRG Nr 4, który w klasyfikacji indywidualnej w pożarniczym torze przeszkód oraz w dwuboju pożarniczym zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: st. ogn. Beata Gizowska

Zdjęcia: archiwum KM PSP w Kielcach