W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr inż. Paweł DELA

Komendant Miejski PSP

Komendant Miejski PSP bryg. Paweł Dela

Paweł DELA urodził się w 1968 roku. W 1991 roku ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie uzyskując tytuł technika pożarnictwa. We wrześniu 1991 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim zajmując stanowisko dowódcy sekcji. Po reformie administracyjnej pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim na stanowiskach: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany. W 2001 roku uzyskał tytuł inżyniera ochrony środowiska.
W 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W 2016 uzyskał tytuł magistra specjalność Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny.

W 2018 roku został mianowany na dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej
w Tomaszowie Mazowieckim. W lipcu 2018 roku został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Z dniem 2 lutego 2021 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

{"register":{"columns":[]}}