W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przyłączamy się do apelu Fundacji DKMS

Fundacji DKMS

Dzisiaj drogą elektroniczną, wpłynęła do nas prośba o rozpowszechnianie apelu Fundacji DKMS. Strażacy zawsze i w każdy sposób stoją po stronie wsparcia inicjatyw prozdrowotnych.

Nasza służba to również zwiększone ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Podczas akcji gaśniczych zarówno „zawodowcy” jak i „ochotnicy” są narażeni na różne substancje niebezpieczne, również te kancerogenne i mutagenne. Białaczka to również następstwo kontaktu z „chemią” także podczas gaszenia pożarów.

Często jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku od dawcy, który „jest naszym bliźniakiem genetycznym”.

Im większa baza danych DNA tym większa szansa na sukces…

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu oraz dołączamy do apelu.

W związku z powyższym publikujemy list od Fundacji DKMS:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czołem Druhowie,
na co dzień gasicie pożary, ratujecie ludzi i ich dobytki, niejednokrotnie stawiając czyjeś dobro nad swoim. Poza tym brać strażacka wielokrotnie pokazała solidarność z Pacjentami chorymi na nowotwory krwi, angażując się w rejestracje potencjalnych Dawców szpiku.

Pandemia nikomu nie ułatwia życia. Również my w Fundacji DKMS odczuliśmy jej skutki w naszej codziennej pracy. Brak możliwości organizacji Dni Dawcy w terenie przyczynił się do zmniejszenia liczby rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. A mimo pandemii liczba zachorowań nie uległa zmianie, dalej co 40 minut w Polsce pada diagnoza nowotwór krwi. Choroba dosięga dorosłych, dzieci, kobiety, mężczyzn, bez względu na miejsce zamieszkania czy tryb życia.

Stawiając czoła wyzwaniom i trudnościom znaleźliśmy rozwiązanie i prosimy Was o wsparcie. Dajemy Wam możliwość przyczynienia się do ratowania chorych na nowotwory krwi, dla których jedyną szansą na wyzdrowienie i powrót do normalnego życia jest przeszczepienie od Dawcy niespokrewnionego. Czy to dużo? Dawcy, którzy mieli okazje podzielić się cząstką siebie porównują to do narodzin dziecka. Niewielkim kosztem można przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Jak to zrobić? Nic prostszego. Wystarczy opublikować poniższy link i zachęcić innych do rejestracji :)

https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/strazacy-vs-bialaczka

Wchodząc na stronę można zamówić pakiet rejestracyjny do swojego domu. Pakiet przychodzi pocztą. Po uzupełnieniu formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka wystarczy spakować wszystko do koperty zwrotnej i wysyłać pocztą do Fundacji DKMS (nie trzeba nawet kupować znaczka).

Poniżej kilka możliwości wsparcia:

- rejestracja jako potencjalny Dawca szpiku kostnego lub komórek macierzystych,

- publikacja linku „Strażacy vs Białaczka” z apelem w Social Media lub na stronie internetowej,

- przesłanie linku „Strażacy vs Białaczka” w wewnętrznych kanałach komunikacyjnych.

Pamiętajcie, razem możemy więcej!

 

W razie pytań jestem do dyspozycji :)

Kamil Stachowicz
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców / DR Coordinator

Fundacja DKMS

02-386 Warszawa

T +48 22 882 95 55

kamil.stachowicz@dkms.pl
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------