W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Bogusław Szczurko

Komendant Miejski PSP

Na zdjęciu w mundurze wyjściowym na jasnym tle Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu st. bryg. Bogusław Szczurko

Bogusław SZCZURKO urodził się 27 lutego 1971 r. w Radymnie.

W 1991 roku rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Po ukończeniu SA PSP, od dnia  1 sierpnia 1993 r. rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej  Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu na stanowisku D-ca sekcji.

W roku 1994 rozpoczął studia inżynierskie I stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a po jej ukończeniu  w 1998r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany. W 2008 roku ukończył studia magisterskie II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W grudniu 2015 roku został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG w KM PSPw Przemyślu i tą funkcję pełnił do września 2016 roku, kiedy to decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Przemyślu.

W 2018 roku ukończył dwukierunkowe studia podyplomowe w zakresie:
„Zarządzanie Kryzysowego” oraz  „Zarządzanie Bezpieczeństwem”

Od dnia 01 października 2019 r. Podkarpacki Komendant  Wojewódzki PSP powierzył mu pełnienie obowiązków komendanta miejskiego, a od 23 grudnia 2019 r. powołał go na stanowisko komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

Odznaczony m. in.
Brązowym, srebrnym i złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, 
Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę,
Brązową  i Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
Brązowym Krzyżem Zasługi.
{"register":{"columns":[]}}