W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym Czerwionka-Leszczyny

19.09.2021

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym Czerwionka-Leszczyny

19 września 2021 roku o godzinie 19:24 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Rybniku przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Czerwionce-Leszczynach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru w mieszkaniu na poddaszu budynku, w mieszkaniu prawdopodobnie są dwie osoby. Wszyscy pozostali mieszkańcy budynku opuścili mieszkania (17 osób) przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania  polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody do wewnątrz mieszkania i jednoczesnym przeszukaniu mieszkania objętego pożarem oraz podaniu drugiego prądu wody z SCD42 na palące się poszycie dachu. Wyniesieniu jednej osoby nieprzytomnej z mieszkania na zewnątrz budynku i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ujawnieniu  i zabezpieczeniu nadpalonych zwłok. Dogaszeniu pożaru, rozebraniu nadpalonych elementów konstrukcji dachu i sprawdzeniu kamera termowizyjną, przewietrzeniu mieszkania, zabezpieczeniu nadpalonej części dachu plandeką.

W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej, w sumie 23 strażaków. 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}