W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawalenie części ściany frontowej Rybnik ul. Jana III Sobieskiego 9

18.03.2021

Zdjęcie przedstawia kamienicę i widoczne uszkodzenia budynku na skutek zawalenie się części ściany frontowej i stropów w budynku.

18 marca 2021 r. o godz. 12:23 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej  w Rybniku przyjęło zgłoszenie o zawalonej części ściany frontowej w kamienicy przy ul. Jana III Sobieskiego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów potwierdzono zawalenie się części ściany frontowej i stropów w budynku. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, ewakuacji 7 osób z budynku po przeciwnej stronie ul. Św. Jana, potwierdzeniu faktu, iż pracownicy firmy remontowej opuścili budynek - 13 osób oraz przeszukaniu dostępnych pomieszczeń całego budynku - brak osób poszkodowanych.

Dokonano także ustaleń dotyczących lokalizacji przyłączy w obiekcie i odłączono media.

Na miejsca zdarzenia zadysponowania została grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia Zdroju. Grupa wykonała stanowisko pomiaru stabilności budynku z wykorzystaniem tachimetru elektronicznego oraz dwukrotnie z użyciem psów ratowniczych przeszukała gruzowisko wykluczając możliwość obecności osób na terenie katastrofy budowlanej.

Akcja straży pożarnej trwała 3 godziny.
W akcji ratowniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia (2)