W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Apelujemy o ostrożność na drogach

30.12.2020

W ciągu ostatniej doby doszło do 8 wypadków i kolizji na drogach w regionie słupskim.

Zdjęcie przestawia rozbity samochód podczas wypadku w Chlewnicy.Auto na poboczu.

Główne przyczyny zdarzeń to niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, śliska nawierzchnia i słaba widoczność. Do zdarzeń doszło w miejscowościach : Redwanki, Reblino, Domaradz, Chlewnica, Budowo, Bydlino, Wykosowo, a także w Słupsku na ul. 11 Listopada. Kilka osób trafiło do szpitali, w tym kobieta w ciąży jak to było
w przypadku zdarzenia w Chlewnicy. Apelujemy o ostrożność.
Najgroźniejsze zdarzenia :
29 grudnia 2020 r. po godzinie 14.00 doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch aut osobowych na Drodze Krajowej nr 6 w rejonie miejscowości Chlewnica. Auta zderzyły się stronami kierowców. Zatrzymały od siebie w odległości ponad 250 m. W zdarzeniu obrażenia odniosły 3 osoby, w tym kobieta w ciąży, która trafiła do lęborskiego szpitala. Wystąpiły utrudnienia w ruchu na drodze krajowej. Podczas zdarzenia interweniowało 8 zastępów PSP i OSP.
30 grudnia 2020 r. krótko przed godziną 6.00 rano w rejonie miejscowości Budowo osobowa Toyota uderzyła w drzewo. W aucie zakleszczona była kobieta. Po jej uwolnieniu przez strażaków została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala z poważnymi obrażeniami nóg. Podczas zdarzenia interweniowało 5 zastępów PSP i OSP.
Godzinę później na Drodze Krajowej 21 w rejonie Bydlina dachował samochód osobowy. Kierowca sam opuścił auto i obyło się bez poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowały 3 zastępy PSP i OSP.
30 grudnia 2020 r. o godzinie 7.43 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki z autem osobowym na Drodze Wojewódzkiej 213 w rejonie miejscowości Wykosowo. Poszkodowana została jedna osoba zabrana do szpitala. Na miejscu pracowały
3 zastępy PSP i OSP.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia ze zdarzenia w Chlewnicy (gmina Potęgowo).

Opracowanie : mł. asp. Piotr Basarab, KM PSP w Słupsku
Zdjęcia : archiwum JRG nr 1 w Słupsku