W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar przy ulicy Wierzbowej

31.03.2021

21 marca 2021 r. o godzinie 10:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku przy ulicy Wierzbowej.

Zdjęcie przedstawia samochody pożarnicze wyjeżdżające do interwencji.

Opis zdarzenia

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że na parterze 4 piętrowego budynku mieszalnego doszło do pożaru. Z otwartego okna mieszkania wydobywał się dym.

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej, będący na miejscu funkcjonariusze Policji ewakuowali z mieszkania 1 osobę.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu emisji dymu na klatkę schodową poprzez wykorzystanie kurtyny dymowej, odłączeniu mediów do mieszkania objętego pożarem, ugaszeniu pożaru, oddymieniu klatki schodowej oraz wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla w budynku. W mieszkaniu objętym pożarem dokonywano również pomiarów temperatury przy użyciu kamery termowizyjnej. Zadysponowano na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Osoba poszkodowana w stanie przytomnym została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

W wyniku pożaru spaleniu i nadpaleniu uległy elementy wyposażenia znajdujące się w jednym z pomieszczeń mieszkania. Okopceniu uległy ściany i sufity w mieszkaniu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. W działaniach trwających niecałe 2 godziny zaangażowanych było 13 strażaków. W działaniu brały również udział Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele zarządcy budynku.