W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Szczepimy się z OSP w Świętochłowicach

28.08.2021

Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice 1 przyłączyła się do akcji #SzczepimysięzOSP.

Szczepimy się z OSP

Informacja o wydarzeniu

#SzczepimySię z OSP. Pod takim hasłem Ochotnicza Straż Pożarna w całej Polsce włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. Także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1 przyłączyli się do akcji. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z OSP. Celem akcji jest przeciwdziałanie COVID-19 poprzez promocję i zapewnienie większej dostępności szczepień. Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. W minioną sobotę, w podczas imprezy plenerowej mającej miejsce w Parku Chropaczowskim w Świętochłowicach można było się zaszczepić bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji – wystarczyło tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. 

W ramach akcji #SzczepimySię z druhowie OSP nie tylko pomagają w organizacji punktów szczepień, ale także organizują transport personelu medycznego do miejsca zamieszkania pacjenta czy transport pacjenta do punktu szczepień.