W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie ze znajomości przepisów ruchu drogowego w ramach współpracy służb mundurowych

20.08.2021

W dniach 18-20 sierpnia 2021 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej gościła funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach z Wydziału Ruchu drogowego, który w ramach współpracy służb mundurowych przeprowadził prelekcje dla świętochłowickich strażaków.

Szkolenie ze znajomości przepisów ruchu drogowego

Opis wydarzenia

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach w trakcie trzydniowego szkolenia omówił ze strażakami przepisy prawa o ruchu drogowym, zarówno te dotyczące kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, jak i te obowiązujące ich również poza służbą podczas korzystania z prywatnych pojazdów.

Mundurowy poruszył także kwestie znowelizowanych przepisów między innymi wprowadzonych od 1 czerwca 2021 roku, dotyczących kierowców i pieszych. Przypomniał, że nowe regulacje prawne w tym zakresie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych przekraczających jezdnię, ujednolicenie dopuszczalnych prędkości pojazdów na obszarze zabudowanym niezależnie od pory, a także wprowadzenie konkretnego, dającego się wyznaczyć, minimalnego odstępu od poprzedzającego pojazdu podczas jazdy autostradą lub drogą ekspresową.

Policjant wspomniał również o prowadzonej przez śląską drogówkę akcji o nazwie „Kierowco! Trzymaj się prawego pasa”.

Źródło:

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Zdjęcia (2)