W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udział w X pikniku organizacji porzadządowych

05.09.2021

5 września 2021 roku w ramach X pikniku organizacji pozarządowych strażacy z tutejszej komendy przygotowali stanowisko edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

Prelekcje podczas X pikniku organizacji pozarządowych

Opis wydarzenia.

W trakcie wydarzenia strażacy przekazywali uczestnikom pikniku wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w tym zwracano szczególną uwagę na prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Uczestnicy pikniku mogli przećwiczyć prowadzenie reanimacji na fantomie ćwiczebnym, a także nauczyć się obsługi defibrylatora automatycznego (AED).

Dla najmłodszych uczestników przygotowano kolorowanki i gadżety upominkowe.

Jednocześnie zwracano uwagę mieszkańcom Świętochłowic, że we wrześniu 2021 roku nastąpi przełączenie połączeń kierowanych na numer 998. Od 16 września 2021 roku mieszkańcy Świętochłowic i osoby przebywające na terenie miasta dzwoniąc na numer 998 połączą się bezpośrednio z operatorem numeru alarmowego 112. To usprawnienie systemu powiadamiania ratunkowego, które pozwoli na sprawniejsze powiadamianie i dysponowanie odpowiednich służb.

Zdjęcia (5)