W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na Drogowej Trasie Średnicowej

22.05.2021

22 maja 2021 r. o godzinie 12:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na Drogowej Trasie Średnicowej na pasie w kierunku Katowic.

Zdjęcie przedstawia jeden z uszkodzonych samochodów.

Opis zdarzenia

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych: Audi, którym podróżowały 2 osoby oraz Volkswagen, którym podróżowały 4 osoby.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu elementów karoserii. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

3 osoby poszkodowane w stanie przytomnym zostały przetransportowane do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Pozostałych 3 uczestników zdarzenia nie wymagało hospitalizacji.

Wskutek zdarzenia wyłączono z ruchu pas włączania oraz prawy pas Drogowej Trasy Średnicowej. Ruch samochodów w kierunku Katowic odbywał się na pozostałych 2 pasach.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. W działaniach trwających ponad 2 godziny zaangażowanych było 9 strażaków. W działaniu brały również udział Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, przedstawiciel zarządcy drogi oraz pomoc drogowa.