W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Anna Gembicka wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

17.01.2020

Anna Gembicka sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i Pełnomocnikiem Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych. Minister Małgorzata Jarosińska-Jarosińska wręczyła Annie Gembickiej nominację życząc wiceminister owocnej pracy w rządzie.

Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak i wiceminister Anna Gembicka trzymają nominację, za nimi flagi Polski i Unii Europejskiej

Anna Gembicka 17 stycznia 2020 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i Pełnomocnika Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych. Wiceminister Anna Gembicka od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była Sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju. Pełniła także funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu. Od 2018 roku jest członkiem Rady Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Posiada doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych oraz podmiotach zajmujących się tematyką funduszy unijnych.