W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Monitorowanie stanu zdrowia na odległość, czyli program Domowa Opieka Medyczna

Monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z COVID-19 bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe dzięki programowi Domowa Opieka Medyczna. 

Pacjenci z COVID-19, którzy znajdują się w grupie ryzyka mogą zostać objęci zdalnym monitoringiem – w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych. Jest to możliwe m.in. dzięki pulsoksymetrowi oraz specjalnej aplikacji PulsoCare. Jeżeli lekarz zadecyduje o dołączeniu pacjenta do programu DOM, poczta dostarczy niezbędny sprzęt do domu pacjenta.

Pulsoksymetr i aplikacja są łatwe w obsłudze, co sprawia, że pacjenci z COVID-19 mogą samodzielnie dokonywać pomiarów. Konsultanci i lekarze natomiast na bieżąco monitorują wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wzywają pogotowie ratunkowe. W sytuacjach niepokojących, pacjent jest kierowany na zdalną konsultację, która odbywa się w formie teleporady.

Więcej informacji na temat programu. 

{"register":{"columns":[]}}