W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2021

Zdjęcie wykonano podczas uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt na palcu Komendy Powiatowej PSP w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego podniesienia dokonuje poczet sztandarowy w obecności strażaków ubranych w ubrania specjalne.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2021 roku na placu Komendy Powiatowej PSP w Będzinie odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której dokonano podniesienia flagi państwowej na maszt.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm RP w 2004 roku. Święto to ma wyrażać szacunek do Flagi Polskiej i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Flaga Polski towarzyszy rodakom we wszystkich ważnych chwilach, podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dniach żałoby.

Opracowanie: mł. asp. Jarosław Mroźla, KP PSP w Będzinie

Zdjęcia (1)