W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zatrucie tlenkiem węgla w Wojkowicach

06.02.2021

Zdjęcie propagujące kampanie społeczną "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Przedstawia w postaci obrazków umieszczonych na jasnym tle zmysły człowieka: wzrok, słuch i węch, w górnej części zdjęcia umieszczony jest napis: czad oszukuje zmysły!

06.02.2021, godz. 11:23, Wojkowice, ul. Sobieskiego

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o zadziałaniu czujnika tlenku węgla w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym.

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał lokatorów mieszkania na zewnątrz budynku (dwie osoby dorosłe oraz dwójkę dzieci). Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wykonaniu pomiarów detektorem wielogazowym w lokalu osoby zgłaszajacej (pomiary wykazały obecność CO w kuchni, gdzie znajduje się piec gazowy),
- wyłączeni pieca gazowego (po przewietrzeniu mieszkania ponowne pomiary nie wykazały obecności gazów niebezpiecznych w lokalu),
- udzieleniu KPP lokatorom do czasu przybycia na miejsce ZRM,
- wykonaniu pomiarów w pozstałych mieszkaniach budynku (brak zagrożenia).

Przybyłe na miejsce ZRM po przebadaniu przetransportowały czterech lokatorów do Szpitala. KDR ustalił, że prawdopodobną przyczyną zadziałania czujnika CO jest niesprawny piec gazowy. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Wojkowice oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: mł. asp. Jarosław Mroźla, KP PSP w Będzinie