W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narada podsumowująca działania PSP w roku 2020, w województwie łódzkim

26.03.2021

Logo narada podsumowująca działanaia łódzkich strażaków w 2020

26 marca 2021 roku odbyła się narada podsumowująca działalność Państwowej Straży Pożarnej w roku 2020 w  województwie łódzkim. Narada ta miała formę wideokonferencji dzięki czemu w odprawie mogli uczestniczyć również przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, związków OSP, służb współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Podczas spotkania przedstawiono najważniejsze działania strażaków województwa łódzkiego w 2020 roku, w tym m. in. akcje ratowniczo-gaśnicze, w tym zaangażowanie strażaków w walkę z pandemią koronawirusa, zakupów sprzętu ratowniczego, prewencję społeczną, współpracę z jednostkami ochotniczych straży pożarnych oraz wiele innych zadań związanych z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej.

W 2020 roku na terenie województwa łódzkiego odnotowano 37 375 zdarzeń w tym: 7143 pożary, 27504 miejscowe zagrożenia i 2728 fałszywych alarmów. W porównaniu do roku 2019 ilość zdarzeń wzrosła o 3 336. Wzrost ten spowodowany był  zaangażowaniem strażaków w walkę z pandemią koronawirusa COVID-19 (5839 interwencji). Ogółem w 2020 roku na terenie województwa w zdarzeniach, w których uczestniczyły jednostki ochrony przeciwpożarowej odnotowano 652 ofiary śmiertelne i 3554 osób rannych, w tym 31 ofiar śmiertelnych i 234 osoby ranne w pożarach.


W naradzie wzięli udział m.in.:
•    nadbryg. Krzysztof Hejduk - zastępca komendanta głównego PSP, 
•    Robert Baryła - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego,
•    dh Jan Ryś - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. łódzkiego, 
•    przedstawiciele służb współpracujących m.in Policji, Wojska Polskiego, 
•    komendanci powiatowi i miejscy PSP woj. łódzkiego. 

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jędrzej Pawlak – KW PSP w Łodzi

Wideo