Powrót

Ćwiczenia ratownicze na terenie DPS w Słupi

23.06.2026

Zdjęcie przedstawia strażaków podczas ćwiczeń

23 czerwca 2026r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Słupii przeprowadzono ćwiczenia ratownicze z udziałem strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Buska-Zdroju oraz trzech zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP Oblekoń, OSP Pacanów oraz OSP Rataje Karskie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w ogrodzie bezpośrednio graniczącym z budynkiem DPSu. W trakcie ćwiczeń strażacy doskonalili organizację działań ratowniczych, budowę linii gaśniczych, pracę z armaturą wodną oraz przetłaczanie wody na znaczne odległości. Ważnym elementem ćwiczeń było również założenie dotyczące udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu pensjonariuszowi, który wypadł z okna budynku i będąc zaklinowanym między pniami drzewa wymagał udzielenia specjalistycznej pomocy.

Celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy pomiędzy jednostkami PSP i OSP, oraz sprawdzenie obowiązujących procedur bezpieczeństwa, a także zapoznanie się z obiektem Domu Pomocy Społecznej w Słupii.

Ćwiczenia prowadzone na rzeczywistych obiektach pozwalają nam lepiej przygotować się do działań podczas realnych zagrożeń oraz doskonalić współpracę i organizację akcji ratowniczych.

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia ćwiczeń oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

 

Opracowanie: asp.Piotr Syrkiewicz, KP PSP w Busku-Zdroju
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Busku-Zdroju

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}